
Artist statement
Als kunstenaar is Lisa (1998) altijd al gefascineerd geweest door ambacht, dit is iets wat haar met de paplepel is ingegoten. Ze noemt zichzelf ook weleens een artistieke bouwvakker. Haar opa is een echte vakman en kan alles met hout. Hij maakte spullen van haar eerste meubels in haar babykamer tot haar ontworpen studentendesk. Van grote voertuigen tot kleine poppenhuizen. Kortom, ze heeft veel van hem kunnen leren en ze zijn dan ook echt elkaars beste maatje. Maar daar waar opa met hout werkt, gaat Lisa toch liever aan de slag met keramiek.
Na al die bouwwerken gemaakt te hebben slijt het gereedschap door de jaren heen. Dit gereedschap is nu met pensioen gegaan en heeft een andere functie gekregen dan waar dit eigenlijk voor was bedoeld. Gegoten in een nieuwe vorm kijken we naar de, voor haar, meest pure vorm van kunst en educatie.
Lisa van Vorstenbosch, 2023
Ambities
Als ik heel ambitieus mag zijn hierin, zie ik mijzelf een eigen keramiekwerkplaats hebben waar ik workshops geef. Hiernaast wil ik nog steeds een paar dagen in de week lesgeven en een boek uitgegeven hebben.
Geleerd tijdens de studie
Vrijheid in het maken, denk ik. Als ik ergens aan begin weet ik nooit waar het heengaat in mijn maakwerk. Ik sta open voor veranderingen en obstakels. Juist als dingen niet gaan zoals je ze had bedacht in beeldend werk, lijkt het, als je je ervoor open stelt, juist prachtig uit te pakken.